[HASSELT] Joannes MANTELIUS - Hasseletum sive ejusdem o
[HASSELT] Joannes MANTELIUS - Hasseletum sive ejusdem oppidi descriptio : qua continetur totius Historiae Lossensis Compendium, praecipue cap. xx. ubi recensentur Comites, celeberrimi Monasterii de Herckenrode, Ord. Cisterciensis, Fundatores.
Lovanii, apud Andream Bouvetium, 1663. Petit in-4, plein parchemin, titre manuscrit au dos (petits manques au dos et au second plat).
[16] (titre gravé inclus), 241, [19], [2 bl.] pp. Titre gravé.
Rare monographie.
Manque angulaire sans perte de texte p. 53, quelques annotations marginales anciennes à l'encre.
- 25%
Estimate €250 - €300
Item located in Bruxelles, beSee Policy for Shipping