[hasselt] Joannes Mantelius - Hasseletum Sive Ejusdem O - Jun 09, 2018 | Alain & Evelyne Morel De Westgaver In Belgium

[HASSELT] Joannes MANTELIUS - Hasseletum sive ejusdem o

item-62048722=1

[HASSELT] Joannes MANTELIUS - Hasseletum sive ejusdem oppidi descriptio : qua continetur totius Historiae Lossensis Compendium, praecipue cap. xx. ubi recensentur Comites, celeberrimi Monasterii de Herckenrode, Ord. Cisterciensis, Fundatores.

Lovanii, apud Andream Bouvetium, 1663. Petit in-4, plein parchemin, titre manuscrit au dos (petits manques au dos et au second plat).
[16] (titre gravé inclus), 241, [19], [2 bl.] pp. Titre gravé.
Rare monographie.
Manque angulaire sans perte de texte p. 53, quelques annotations marginales anciennes à l'encre.

  • 25%

Estimate €250 - €300
Starting Price €200

Item located in Bruxelles, be

Alain & Evelyne Morel de Westgaver

Bruxelles, Belgium140 Followers