Sold2024De Columna Traiani Syntagma Accesserunt[Illustrated Books] Fabretti, Raphaelis. De columna Traiani syntagma: Accesserunt explicatio veteris tabellae anaglyphae Homer Iliadem atque ex Stesichoro, Arctino et Lesche Ilii excidium continentisSee Sold Price
Sold2021A Yoruba Headdress, "okooro"Kopfaufsatz-Maske, "okooro" Yoruba-Ijebu, Nigeria Ohne Sockel / without base Holz, Leder, Schnur. H 48 cm. Provenienz: Helmut und Marianne Zimmer, Zürich. Publiziert: Homberger, Lorenz et al. (1991).See Sold Price
Sold20211763 HERODOTUS HISTORY Halicarnassei Historia ANTIQUEHerodoti Halicarnassei Historiarum Libri IX. Musarum nominibus inscripti. Gr. et Lat. ex Laur. Vallae interpretatione, cum adnotationibus Thomae Galei et Iacobi Gronovii. Editionem curavit et suas iteSee Sold Price
Sold2023Lot of 50 Pre-Columbian Heads Fragments c.200 BC.Lot of 50 Pre-Columbian Heads Fragments c.200 BC. Size 1 - 2 1/2 inches. Provenance: All ex. Lorenz Borenstein, New Orleans. Collected in the 1950s. With individual certificates of authenticity, eachSee Sold Price
Sold20171746 Homann World MapTitle: 1746 Homann World Map -- Planiglobii Terrestris Mappa Universalis utrumque Hemisphaerium Orient et Occidentale Repraesentans ex IV. Mappis Generalibus ... / Mappe-Monde qui Represente les DeuxSee Sold Price
Sold2015Early edition of Camden's Britannia 1590Heading: Author: Camden, William Title: Britannia, sive florentissimorum regnorum Angliae, Scotiae, Hiberniae, et Insularum Adiacentium ex intima antiquitate Chorographica descriptio Place Published:See Sold Price
Sold20231753 Homann World Map -- Planiglobii Terrestris Mappa Universalis utrumque Hemisphaerium Orient etTitle: 1753 Homann World Map -- Planiglobii Terrestris Mappa Universalis utrumque Hemisphaerium Orient et Occidentale Repraesentans ex IV. Mappis Generalibus … / Mappe-Monde qui Represente les DSee Sold Price
Sold20201746 Homann Double Hemisphere World Map -- PlaniglobiiTitle/Content of Map: 1746 Homann Double Hemisphere World Map -- Planiglobii Terrestris Mappa Universalis utrumque Hemisphaerium Orient et Occidentale Repraesentans ex IV. Mappis Generalibus ... / MapSee Sold Price
Sold2017[Raffaello Sanzio] - Aquila, Francesco e PietroPicturae Raphaelis Sanctij Urbinatis ex aula et conclavibus palatij Vaticani ad pubblicum terrarum orbis ornamentum in aereas tabulas Roma, Domenico de Rossi al Tempio della Pace, 1722. In 2°. mm. 57See Sold Price
Sold2024Histroric world map, ''PlaniglobHistroric world map, ''Planiglobii Terrestris Mappa Universalis. Utrumq Hemisphaerium Orient et Occidentale repraesentans ex IV. mappis generalibus'', partly col. Copper engraving by Homann Erben 1746See Sold Price
Sold2015[Civil & Criminal Law] Richeri 1790-95, 13 volsA COMPLETE SET OF RICHERI'S INSTITUTIONS OF BOTH CIVIL AND CRIMINAL LAW Richeri, Tommaso Maurizio.Universa civilis, et criminalis iurisprudentia: iuxta seriem institutionum ex naturali, et romano iureSee Sold Price
Sold2022Greek and Hebrew Linguistics. BIANCONI. De antiquis litteris Hebraeorum et Graecorum.BIANCONI, Giovanni Battista. De antiquis litteris Hebraeorum et Graecorum. Bononiae, Ex Typ. S. Tommaso Aq., 17634to, 263x200 mm, legatura in cartonato. Fregio xilogr. al frontespizio. 1 carta di tavoSee Sold Price
Sold2023A. KIRCHER SUBTERRANEUS IDEAL AQUATIC SYSTEM MAPAthanasius Kircher (German 1602-1680), "Systema ideale quo exprimitur, aquarum per canales hydragogos subterraneos ex mari et in montium hydrophylacia protrusio, aquarumq[ue] subterrestrium per pyragoSee Sold Price
Sold2020Pierre SOULAGES (Né en 1919)Sans titre Lithographie sur Papier Arche, signée dans la planche en bas à droite et numérotée à 150 ex. en bas à gauche 40 x 30 cm (à vue)See Sold Price
Sold2021Pierre SOULAGES (Né en 1919), D’aprèsPierre SOULAGES (Né en 1919), D’après Sans titre Lithographie sur Papier Arche, signée dans la planche en bas à droite et numérotée 112/150 ex. en bas à gaucheSee Sold Price
Sold2022RAIN ROY (MR&ROY, Né en 1980)BRAIN ROY (MR&ROY, Né en 1980)Néon VIImpression digitale sous verre acrylique. Signé et numéroté sur 6 ex. Edition à 6 exemplaires. Livré encadré et attache murSee Sold Price
Sold2022BRAIN ROY (MR&ROY, Né en 1980)BRAIN ROY (MR&ROY, Né en 1980)James Bond IVImpression digitale sous verre acrylique. Signé et numéroté sur 6 ex. Edition à 6 exemplaires. Livré encadré et attache muSee Sold Price
Sold2022BRAIN ROY (MR&ROY, Né en 1980)BRAIN ROY (MR&ROY, Né en 1980)Marylin, cadre doréImpression digitale sous verre acrylique. Signé et numéroté sur 6 ex. Edition à 6 exemplaires. Livré encadré etSee Sold Price
Sold2022BRAIN ROY (MR&ROY, Né en 1980)BRAIN ROY (MR&ROY, Né en 1980)James Bond IIImpression digitale sous verre acrylique. Signé et numéroté sur 6 ex. Edition à 6 exemplaires. Livré encadré et attache muSee Sold Price
Sold2022BRAIN ROY (MR&ROY, Né eBRAIN ROY (MR&ROY, Né en 1980) Eiffel & Butterflies, Hommage à Peter BlakeEpreuve digitale offset sur papier sous verre acrylique. Signé et numéroté sur 6 ex. Edition à 6See Sold Price
Sold2022BRAIN ROY (MR&ROY, Né en 1980)BRAIN ROY (MR&ROY, Né en 1980) Candy PopSculpture en plexiglas et impression digitale sous verre acryliqueSigné et numéroté sur 6 ex. Edition à 6 exemplaires. Dimensions : 60See Sold Price
Sold2022BRAIN ROY (MR&ROY, Né en 1980)BRAIN ROY (MR&ROY, Né en 1980) Marilyn Monroe fond rose Epreuve digitale offset sur papier sous verre acrylique. Signé et numéroté sur 6 ex. Edition à 6 exemplaires. LivréSee Sold Price
Sold2022BRAIN ROY (MR&ROY, Né en 1980)BRAIN ROY (MR&ROY, Né en 1980) Leonardo Di Caprio , Wall Street bleuEpreuve digitale offset sur papier sous verre acrylique. Signé et numéroté sur 6 ex. Edition à 6 exemplaireSee Sold Price
Sold2022BRAIN ROY (MR&ROY, Né en 1980)BRAIN ROY (MR&ROY, Né en 1980)Mona Lisa, cadre doréImpression digitale sous verre acrylique. Signé et numéroté sur 6 ex. Edition à 6 exemplaires. Livré encadréSee Sold Price
3 days LeftNY Elizabeth 1567 FRANCISCUS PATRICIUS PHILIPPE, "DE REGNO ET REGIS INSTITVTIONE ANTIQUE"$50
3 days LeftNY Elizabeth LUIS DE GRANADA POSTILLAS ET HOMILIAS ANTIQUE 16TH-CENTURY VELLUM BINDING (1595)$50
3 days LeftNY Elizabeth 16TH-CENTURY ANTIQUE PIGSKIN BINDING, CONCIONES EN EVANGELIA ET EPISTOLAS, 1568$50
3 days LeftNY Elizabeth 1738 VERITATIS ANTIQUARUM COLUMNA ET FIRMAMENTUM LATIN PIGSKIN BOUND$50(1 bid)
3 days LeftNY Elizabeth ANTIQUE PIGSKIN BINDING, 16TH CENTURY, PAGE 2 IN 1574 CONCIONES IN EVANGELIA ET EPISTOLAS$50
4 days LeftPananti Casa D'Aste S.R.L.Amedeo Modigliani (Livorno, 1884 - Parigi, 1920) - Ritratto di Oscar Miestchaninoff, 1915€40,000
3 days LeftNY Elizabeth OLD PIGSKIN FOLIO REX HEBRONENSIS PSALMUS MISERERE MEI, FRIEDRICH FORNER, 1630$50
3 days LeftNY Elizabeth ANCIENT LATIN CHRONICON HISTORIAM CATHOLICAM VELLUM BOUND MASSIVE FOLIO (1752)$50
3 days LeftNY Elizabeth 1708 SUETONIUS ILLUSTRATED OLD BLIND-STAMPED VASE WITH THE HAGUE COAT OF ARMS$50